Eiropas Latviešu apvienība
Ieteikt draugiem

Par Eiropas latviešu dziesmu svētkiem 2015. gadā

Dziesmu un deju svētku padomes locekļiem

Rīgā 2012. gada 14. decembrī

Par Eiropas latviešu dziesmu un deju dienu sarīkošanu Latvijas prezidentūras ES ietvaros 2015. gada jūnijā Briselē, Beļģijā

Eiropas Latviešu apvienības vārdā vēlos informēt Dziesmu un deju svētku padomes locekļus par mūsu apvienības ierosinājumu Latvijas ES prezidentūras ietvaros 2015. gada jūnijā, uz vasaras Saulgriežiem, sarīkot Briselē, Beļģijā, Eiropas latviešu dziesmu un deju dienas (svētkus). Mūsu ieskatā tas būtu savdabīgs notikums Latvijas ES prezidentūras izskaņā: līdz šim nepieredzēts, bet labi pamanāms no publicitātes viedokļa.

Latviešu dziesmu un deju tradīcija tiek kopta ne tikai Latvijā, bet visur pasaulē, kur mīt latvieši. Eiropā trimdas gados ir notikuši deviņi latviešu dziesmu un deju pasākumi. Iepriekšējie svētki Eiropā notika 1989. gadā Helsingborgā, Zviedrijā, lai gan ASV šī tradīcija ir tikusi kopta bez pārtrauktiem un pēdējie svētki notika šovasar Milvokos. Ņemot vērā to, ka Latvija ES prezidentūras laikā nokļūs visas pasaule uzmanības centrā, kā arī to, ka latviešu kopienas ir izveidojušās praktiski visās Eiropas valstīs (Eiropā ārpus Latvijas ir 12 kori, 7 deju kopas, 4 folkloras kopas, 1 teātris), jūtam, ka arī Eiropā ir laiks atjaunot šo dziesmu tradīciju.

 Par savu priekšlikumu jau esam informējuši Latvijas Ārlietu un Kultūras ministrijas, kā arī Latvijas prezidentūras ES organizētājus, un šobrīd strādājam pie svētku koncepcijas sagatavošanas. Sekmīgai svētku sarīkošanai Briselē noteikti būs nepieciešams padoms un atbalsts no Dziesmu un deju svētku veidotājiem Latvijā. Talkā aicināsim arī visas Eiropas un pasaules latviešu diasporas organizācijas.


Cieņā –

Aldis Austers
priekšsēdētājs

Eiropas Latviešu apvienība. Reģ. nr. 40008157244. Adrese: Lāčplēša iela 29-5, LV 1011, Rīga. e-pasts: prezidijs@ela.lv.
Bankas rekvizīti: Swedbank Latvija, BIC kods HABALV22, IBAN numurs LV28HABA0551029318248.

© 2011 squa-D