Eiropas Latviešu apvienība

Noslēgusies Eiropas Vasaras Skola 2015

„Eiropas latviešu apvienība”, sadarbībā ar Latviešu nacionālo Padomi Lielbritānijā un Skrundas novada domi, šovasar no 26.jūlija līdz 9.augustam Latvijā īstenoja Sabiedrības integrācijas fonda finansēto Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „Ārpusskolas pasākumu programmas. Vasaras nometnes Latvijas un diasporas bērniem” nometni diasporas un Latvijas bērniem „Eiropas Vasaras Skola 2015”.
 
2015.gada vasarā nometnē Rudbāržos kopumā piedalījās 60 bērni no vairākām valstīm: Latvijas, Igaunijas, Lielbritānijas, Vācijas, Zviedrijas, Francijas, Spānijas, Beļģijas un pat no Austrālijas. 
 
Nometne notika Skrundas novada Rudbāržu ciema internātpamatskolas telpās. Programmā Latvijas vēstures, folkloras un latviešu valodas nodarbības latviskā vidē, dziedāšanas un rotu kalšanas, radošie un atpūtas pasākumi, sports, ekskursijas. Viss par nometni facbook vietnē. https://www.facebook.com/search/str/Eiropas%20Vasaras%20Skola%20-%20EVS/keywords_top
 
Šī gada 29.jūlijā Melngalvju namā tika organizēta neaizmirstama nometnes dalībnieku un ELA vadības pārstāvju tikšanās ar Latvijas Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, kurš izteica pateicību visiem nometnes organozatoriem un Dacei Ali personīgi par ieguldīto darbu. Savā uzrunā Valsts prezidents uzsvēra, ka šāda veida nometne ir lielisks atbalsts Latvijas valsts pasākumiem, kuri veicina ārzemēs dzīvojošo tautiešu jaunatnes noturīgas saiknes veidošanos ar Latviju, paplašina redzesloku, kā arī vairo lepnumu par piederību savai dzimtajai zemei.
 
Nometnes sagatavošanu šogad jau devīto gadu vadīja Dace Ali. Desmito reizi EVS medmāsas un tautas deju skolotājas pienākumus veica Paulīne Bjukanena (Buchanan). Dziedāšanu mācīja Santa Zaula no Rīgas, latviešu valodas nodarbības vadīja skolotāja Baiba Lāma (Liepājas 10.vidusskola), rotu kalšanas amatu mācīja Ilze Ķībure no Liepājas, novada kultūrvēsturi un Latvijas notikumus gadsimtu gaitā stāstīja un ar aptaustāmiem arheoloģijas priekšmetiem iepazīstināja skolotājs Aldis Zalgauckis (Skrundas vidusskola), ar novada folkloru iepazīstināja un stundas vadīja Zenta Dene no Rudbāržiem. EVS2015 projekta vadītāja bija ELA projektu referente Lāsma Vaiče.
 
Projekts spēja finansēt 60 bērnu ēdināšanas un dzīvošanas izmaksas nometnē. ELA uzskata, ka ir ļoti būtiski, ka šāds finansu pienesums no Latvijas valsts puses ir nepieciešams kā ikgadēja programma, kas turpina un nodrošina tradīcijas statusu ieguvušu diasporas pasākumu ilglaicību un palīdz daudziem Eiropas latviešu bērniem pašiem atrast “savu Latviju”. 
 
Eiropas Vasaras Skola (EVS) ir papildinājums Eiropas latviešu diasporas svētdienas skolu programmai un tai ir 36 gadu ilga darba tradīcijas Eiropā. EVS Kopš 1992.gada nometnes notiek Latvijā un tajās piedalās arī bērni no Latvijas. 
 
Materiāls ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu. 
Par materiāla saturu atbild Eiropas Latviešu apvienība.
 
Eiropas Latviešu apvienība. Reģ. nr. 40008157244. Adrese: Lāčplēša iela 29-5, LV 1011, Rīga. e-pasts: prezidijs@ela.lv.
Bankas rekvizīti: Swedbank Latvija, BIC kods HABALV22, IBAN numurs LV28HABA0551029318248.

© 2011 squa-D