Eiropas Latviešu apvienība

Eiropas Latviešu apvienība konferencē Latvieši pasaulē - piederīgi Latvijai. 2016

29.–30. jūlijā Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks konference "Latvieši pasaulē - piederīgi Latvijai. 2016".

Konferenci organizē Kultūras ministrija sadarbībā ar Ārlietu ministriju, Eiropas Latviešu apvienību, Izglītības un zinātnes ministriju un Pasaules Brīvo latviešu apvienību. Konferencē aktīvi piedalās ELA priekšsēdis Kristaps Grasis, Polītiskā referente Elīna Pinto, Izglītības referents Māris Pūlis, Kultūras referente Inguna Grietiņa un komunikācijas referents Indulis Berziņš.

Konference turpinās dialogu starp ārvalstīs dzīvojošajiem latviešiem, Latvijas valsts iestādēm un sabiedrību latviskās identitātes saglabāšanai un saišu stiprināšanai ar Latviju. Latvijas valsts simtgades tuvošanās būs klātesošs motīvs konferences darba kārtībā – simtgade ir slieksnis un atskaites punkts, kas liek apzināt paveikto un sasniegto, kā arī uzstādīt jaunus mērķus.

No pulksten 10.30, 29.jūlijā būs iespēja reģistrēties darba grupām un konferencei.

Dalībniekiem, kuri apmeklēs konferenci, sākot ar pēcpusdienas darba grupām, ir iespēja piereģistrēties konferences informācijas centrā.

Reģistrēt dalību konferencē būs iespējams arī sestdien, 30.07.16. no pulksten 8.00.

Reģistrēšanās uz konferences neformālo atklāšanas pasākumu sāksies piektdien, 29.07.16, pulksten 17, pie bibliotēkas reģistratūras. Lūdzam ierasties laicīgi, jo nokļūšana tālāk būs ar liftu. Reģistrēšanās neformālajam atklāšanas pasākumam notiks ar konferences dalībnieka vārda karti. 

Divas diskusijas - "Pilsoniskās un ekonomiskās sadarbības iespējas un izaicinājumi latviešu mītnes zemēs" un "Latvijas valsts simtgade: iespēja stiprināt latvisko kultūrtelpu" - no dažādiem skatupunktiem skars nemainīgi aktuālās tēmas par latviskās kultūrtelpas stiprināšanu, diasporas pilsonisko un ekonomisko potenciālu sadarbībai ar Latviju, ar atgriešanos saistītos jautājumus. Proti, identitātes un valodas saglabāšana, pilsoniskā atbildība un iesaistīšanās Latvijas izaugsmē, mobilitāte, kas ļauj bagātināt Latvijas dzīvi ar citās kultūrās gūto pieredzi – mūsdienu pasaulē ir iespējams apliecināt latviskuma uzturēšanas vērtību, nepretstatot to iespējām, ko sniedz atvērtā pasaule.

Darbs grupās Izaicinājumi un iespējas latviskai izglītībai; Kultūra un māksla piederības saišu stiprināšanai; Pilsoniskā līdzdalība: daudzveidīgu piederību meklējot; Diasporas potenciāla iesaiste Latvijas tautsaimniecībā; Remigrācija: ko mēs noteikti varam izdarīt? palīdzēs apzināt pēdējo gadu attīstību dažādās jomās un dos ieguldījumu diskusijām konferences sesijās. 

Iespēja noskatīties konferenci tiešraidē

Lūgums informēt par šo iespēju arī citus interesentus

29.jūlijā divas konferences darba grupas tiks straumētas internetā (saite – www.nvotv.lv), un ikvienam interesentam būs iespēja sekot to darbam tiešraidē:

  • 11:00-13:30 – darba grupai „Diasporas potenciāla iesaiste Latvijas tautsaimniecībā”;
  • 14:30-17:00 – darba grupai „Pilsoniskā līdzdalība: daudzveidīgu piederību meklējot”.

 30.jūlijā no 9:00-16:30 tiks straumēta konferences norise – uzstāšanās un diskusijas.

Ieejot mājas lapā http://www.nvotv.lv/ ,tiešraides dienās 29.jūlijā un 30.jūlijā, uzklikšķinot uz loga ar konferences informāciju, jūs pieslēgsieties tiešraidei. 

Vairāk informācija http://www.diasporaskonference2016.com/ 

Eiropas Latviešu apvienība. Reģ. nr. 40008157244. Adrese: Lāčplēša iela 29-5, LV 1011, Rīga. e-pasts: prezidijs@ela.lv.
Bankas rekvizīti: Swedbank Latvija, BIC kods HABALV22, IBAN numurs LV28HABA0551029318248.

© 2011 squa-D