Eiropas Latviešu apvienība

Izskanējis Eiropas Latviešu kultūras svētku Dziesmu un deju lielkoncerts

Sestdien, 20. jūnijā, Briseles centrā, vairāku tūkstošu skatītāju klātbūtnē, notika Eiropas Latviešu Dziesmu un deju svētku lielkoncerts, kas pulcēja vienkopus vairāk nekā astoņus simtus dejotāju, dziedātāju un folkloras dalībnieku no piecpadsmit Eiropas valstīm. Lielkoncerts notika Mont-des-Arts brīvdabas estrādē, kas atrodas pašā Briseles sirdī, tādā veidā atzīmējot Latvijas valsts pirmo prezidentūru Eiropas Savienībā.

Tie bija lieliski svētki gan pašiem dalībniekiem, gan arī Briseles iedzīvotājiem un viesiem. Mēs parādījām un vēlreiz pierādījām paši sev, ka esam stipra tauta, kura tur godā savas tradīcijas. Domāju, ka Eiropas latviešu dziesmu svētki ir nozīmīgs pasākums latviešiem visā pasaulē, stāsta svētku organizators, ELKS direktors un Eiropas latviešu apvienības priekšsēdētājs Aldis Austers.

Par to nozīmīgumu liecina tas, ka klātienē visus svētku dalībniekus uzrunāja Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks Valdis Dombrovskis un Tautas pārstāve Briseles galvaspilsētas parlamentā, senatore Brigite Grauvels. Sirsnīgus sveicienus lielkoncerta dalībniekiem nosūtījis gan Valsts prezidents Andris Bērziņš, gan bijusī prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

„Latviešu tautas kultūra tiek kopta ne tikai Latvijā, bet visās valstīs, kur dzīvo un strādā latvieši. Mēs esam maza, stipra un ļoti bagāta tauta, jo paaudžu paaudzēs esam saglabājuši tautas kultūras mantojumu. Šis laiks arī nozīmīgs Briselei, jo Latvijas prezidentūras laikā iepazinusi Latvijas kultūru, tradīcijas, darba tikumu un valsts intereses”, uzrunā atzīmēja Valdis Dombrovskis.

Lai piesaistītu pēc iespējas lielāku skatītāju interesi, lielkoncerta programma tika veidota dinamiska – ietverot gan folkloras kopu dziedājumus, gan jautrus dančus, gan mūsu tautai ļoti svarīgas un nozīmīgas dziesmas. Muzikālo pavadījumu nodrošināja Latvijā populārā grupa Raxtu Raxti, savukārt kā koncerta īpašie viesi uzstājās Imanta Ziedoņa fonds „Viegli” un koris no Beļģijas „Le Choeur de Valle”. Scenārijā tika iezīmētas vairākas tematiskās līnijas: „Saule.Sirds dārgumi.”, „Jauns un traks. Vienmēr.”, „Papardes zied. Mīlestība.”, „Tēvzeme. Plašajā pasaulē”.

Eiropas Latviešu kultūras svētki norisinājās četras dienas – no 18. līdz 21. jūnijam. Šajā laikā tika organizētas uzstāšanās dažādās pilsētas vietās, amatniecības meistarklases un lekcijas, kā arī mūzikas koncerti. Visiem svētku dalībniekiem bija iespēja klātienē vērot Imanta Ziedoņa fonda „Viegli”, grupas Astro’n’out, Raxtu Raxti, DAGAMBA. Skatītājus priecēja arī diasporas muzikālās apvienības „Kokļu Zapte” un „Austrumkalns”. 

Eiropas Latviešu kultūras svētkus (ELKS) organizē Eiropas Latviešu apvienība sadarbībā ar Eiropas latviešu kopienām. ELKS lielākie finansiāli atbalstīja bija Briseles reģiona vadība, Valonijas Briseles Federācija, Latvijas Ārlietu ministrija, Rīgas Tūrisma Attīstības aģentūra, Latvijas Kultūrkapitāla fonds, Rīgas Dome, burāšana klubs "Nautica" un "Tele2 Shared Service Center".

Vairāk par svētku noriski www.elks2015.eu un Facebook profilā. 

Eiropas Latviešu apvienība. Reģ. nr. 40008157244. Adrese: Lāčplēša iela 29-5, LV 1011, Rīga. e-pasts: prezidijs@ela.lv.
Bankas rekvizīti: Swedbank Latvija, BIC kods HABALV22, IBAN numurs LV28HABA0551029318248.

© 2011 squa-D